Milyen értékrendet kap a gyermekünk?
Written by Manna Admin on 2019.10.04.
Mit fogok én továbbadni a saját gyerekemnek? – fogalmazódott meg várandóssága alatt a kérdés Kardos Évában, a Kincsemsziget óvoda és Koneli Általános Iskola és Gimnázium alapítójában.
A kérdésből főiskolai tanulmányok lettek, ahol hamar egyértelművé vált, hogy az elméletet a gyakorlatba szeretné átültetni. Így hozott létre egy olyan intézményt, ahol a neveléstudomány és az oktatás kéz a kézben járnak.
Éva úgy gondolja, egy gyerek fejlődésének majd később egy felnőtt személyiségének két alappillére van. Az egyik az a példa amit otthonról hoz, a másik pedig az oktatás. Mivel a családokban sajnos már sok hiányosság van kiemelkedően fontos, hogy milyen az oktatás közege. Éva szemléletében visszatért az alapvető értékekhez, és igyekszik első sorban példamutatással megtanítani a gyerekeket többek közt a tiszteletre, a hálára, de az érzelmi intelligencia fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektet.
Ahhoz, hogy ezt az egész óvoda egységesen képviselhesse, sokat foglalkoznak a pedagógusokkal is.
Az iskola illeszkedik a magyar oktatásba, tartja a magyar alaptanterv követelményeit, csak a módszerek másak. Éppen ezért nem nevezi alternatív iskolának, helyette a konstruktív életvezetési módszer megnevezést használja.
Sikerét pedig mi sem mutatja jobban, minthogy a kezdő létszámhoz, 12 gyerekhez képest ma már 130 gyerek van az óvodában 8 csoportban. Idén szeptemberben pedig megnyílt a Koneli Általános Iskola, amely szülői kezdeményezésre jött létre, hiszen a családok nem akartak kiszakadni ebből szemléletből.
A teljes beszélgetést itt tudod visszahallgatni!